Loading…

U gjet bomba 500 kg: Evakuohet qendra e Berlinit

  • 18/04/2018 | 19:35

U gjet bomba 500 kg: Evakuohet qendra e Berlinit

Një stacion i madh i trenit në Berlin, dhe një spital është evakuuar pasi u zbulua një bombë e pashpërthyer nga lufta e dytë botërore, ka njoftuar policia gjermane, përcjellë GazetaMetro.com


Ndërtesa dhe një rrugë në gjatësi prej 800 metrash nga vendi ku u gjend bomba, janë evakkuar prej orës 9 të mëngjesit.

Kjo derisa të çmontohet bomba e cila peshon hiq më pak se 500 kg.

Bomba është gjetur gjatë punimeve në ndërtime në qytet. Ende unk është bërë i ditur numri i personave të evakuuar.

Në Gjermani vitin e kaluar ndodhi evakuimi më i madh i kryer që prej Luftë së Dytë Botërore.

Po për shkak të një bombe të Luftës së Dytë, në qytetin e Frankfurtit ishin evakuuar 60 mijë njerëz. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë