Loading…

U hodh shorti për Ligën e Dytë, për juniorët dhe për kadetët

  • 13/08/2019 | 16:56

U hodh shorti për Ligën e Dytë, për juniorët dhe për kadetët

Sot në ambientet e FFK-së është bërë tërheqja e shortit për edicionin e ri të garave në Ligën e Dytë, si dhe për Superligën dhe Ligën e Parë të Juniorëve dhe Superligën e Kadetëve.


Në bazë të numrave të tërhequr nga përfaqësuesit e klubeve në javën e parë të këtyre ligave më 31 gusht e 1 shtator, takohen:

Liga e Dytë
Gjakova – Rilindja
A&N – Minatori
Dardanët – Behari
Kika – Dardania
Fushë Kosova – Galaksia
Bashkimi – Rahoveci
Vëllazëria – Lepenci
Dukagjini – Sharri

Superliga e Juniorëve
Liria – Feronikeli
Llapi – Vëllaznimi
Ferizaj – Gjilani
Trepça’89 – Ballkani
Besa – KEK-u
Prishtina – 2 Korriku
Ramiz Sadiku – Flamurtari
Drenica – Trepça

Liga e Parë e Juniorëve
Vushtrria – Dinamo
A&N – Roni-19
Drita – Uv Malisheva
Ulpiana – Elita
Istogu – Gjakova
Rilindja – Fushë Kosova

Superliga e Kadetëve
Llapi – Ferizaj
Besëlidhja – Prishtina
Lushta – 2 Korriku
Kurda – KEK-u
Ramiz Sadiku – Trepça’89
Liria – Gjakova

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë