Loading…

U mposht me rezultat 2-1, kështu e uron Ismet Munishi Prishtinën për titullin kampion

  • 16/05/2021 | 19:55

U mposht me rezultat 2-1, kështu e uron Ismet Munishi Prishtinën për titullin kampion

Sot edhe zyrtarisht Fc Prishtina është shpallur kampion i Superligës së Kosovës edhe pse ka mbetur edhe një ndeshje për t’u zhvilluar deri në përfundim të edicionin 2020/21.


Titulli u festua nga Prishtina menjëherë pas fitores ndaj Gjilanit me rezultat 2-1, skuadër kjo e cila drejtohet nga trajneri Ismet Munishi, përcjell KosovaPress.

Megjithatë, Munishi e ka uruar me shumë kujdes Prishtinën me rastin e shpallës kampion.

Në një postim të bërë në profilin e tij në “Facebook”, Munishi ka uruar trajnerin, kryesin e klubit lojtarët dhe tifozët e Prishtinës.

Ja urimi i plotë i Ismet Munishit:

Urime titulli kampion Fc Prishtina .

Urime tifozerisë Plisat

Urime grupit shumë të mirë të Lojtarve

Urime Kryesisë së klubit .

Urime trajnerit Ramadani i cili ka bërë një punë të shkëlqyer me stafin e tijë.

Shumë suksese në garat evropiane .

Respekt.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]etro.net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë