Loading…

U nda nga jeta në shesh xhirimi të filmit ‘Rust’: Këto ishin fjalët e fundit të drejtoreshës së fotografisë

  • 01/11/2021 | 18:11

U nda nga jeta në shesh xhirimi të filmit ‘Rust’: Këto ishin fjalët e fundit të drejtoreshës së fotografisë

Kameramanja e filmit që mbeti e vdekur në shesh xhirimin e filmit “Rust”, mundej plotësisht të parandalohej dhe këtë gjë e kanë thënë vet punuesit e armëve, transmeton Gazeta Metro.


Një grup që ka përgjithësi për armë në shesh xhirimi kanë thënë se zgjedhja e ekipin për të realizuar këtë film e sidomos 24 vjeçarja që nuk kishte kontrolluar armën me të cilën mbeti e vdekur kameramanja dhe u plagos regjisori.

I gjithë ky reagim vjen, pasi sherifi i Santa Fe, Adan Mendoza, tha se rreth 500 fishekë u gjetën gjatë kërkimit në vendin e ngjarjes.

Mirëpo, të gjithë ishin të shokuar kur kuptuan fjalët e fundit të drejtoreshës së fotografisë, Halyna Hutchins pasi u godit pa dashje për vdekje nga aktori Alec Baldwin.

“Kjo nuk ishte mirë. Kjo nuk ishte aspak mirë,” tha 42-vjeçari sipas Los Angeles Times.

Përveç Halyna Hutchins, në këtë tragjedi mbeti i plagosur në shpatull edhe regjisori Joel Souza./gazetamatro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë