Loading…

‘U pafshim në liri’: Këto janë fjalët prekëse të ish-komandantit të UÇK’së në momentin që u mor nga Specialja

  • 31/10/2022 | 15:29

‘U pafshim në liri’: Këto janë fjalët prekëse të ish-komandantit të UÇK’së në momentin që u mor nga Specialja

Komandanti i Zonës Operative Pashtriku, Sadik Halitjaha, ka udhëtuar sot për në Hagë, pasi kishte marrë ftesën për dorëzim, shkruan Gazeta Metro.


Siç ka mësuar Gazeta Metro, Halitjaha nuk kishte pranuar që ta arrestojnë në shtëpinë e tij, ai ishte vetëdorëzuar në Aeroportin Prishtinës “Adem Jashari”, pas ftesës për arrest nga Gjykata Speciale.

Ndërsa familjarët e ish-komandantit Halitjaha i kanë thënë Gazetë Metro se cilat ishin fjalët e tij para se të nisej për në Hagë.

31 tetor ora 12:00, fjala e Komandantit Sadik Halitjaha kur e morën në Hagë:

“Do te luftoj perher për ty Atdhe! Do të i mbroj bashkëluftëtaret dhe UÇK’ën! Do te luftoj për liri, drejtësi e të verteten! Do të luftoj me dinjitet për vet veten! Qëndrimet e të tjerëve si do që te janë, nuk do te ndikojnë as ndryshojnë qëndrimin tim të për hershem për UÇK’ën! Do te jetoj për familjaret e Atdhetaret, për ty Kosovë! U pafshim në liri! I juaj Sadik Halitjaha./gazetametro.net

LAJMI I FUNDIT: Specialja arreston edhe një ish-komandant të UÇK’së

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë