Loading…

U premtonte viza pune në Gjermani, arrestohet kosovari

  • 01/04/2017 | 09:39

U premtonte viza pune në Gjermani, arrestohet kosovari

Policia e Kosovës, respektivisht Njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Ferizaj ka arrestuar një të dyshuar me dyshimin e bazuar se i njëjti ka mashtruar  disa qytetar duke u premtuar viza pune ne Gjermani.


Me urdhër te gjykatës kompetente është bastisur banesa e te dyshuarit me ç’ rast janë gjetur dhe konfiskuar: dy vula te firmës se tij te cilat dyshohet se janë te falsifikuara , printer, skaner, kartela te ndryshme bankare dhe dokumente te ndryshme”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më tej, raportohet se me urdhër te prokurorit i dyshuari për vizat e Evropës është dërguar prapa grilave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë