Loading…

U rrahën mes veti dhe u bën për spital: Policia e Kosovës arreston dy serbë

  • 05/06/2023 | 10:30

U rrahën mes veti dhe u bën për spital: Policia e Kosovës arreston dy serbë

Policia e Kosovës, raporton se dje në Leposaviq janë rrahur dy serbë të cilët edhe janë arrestuar, shkruan Gazeta Metro.


Personat e dyshuar kanë pësuar lëndime të lehta trupore, dhe të njejtit kanë pranuar tretman mjekësor.

Pas procedurave të rregullta policore, me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit është dërguar në mbajtje për procedurë të mëtutjeshme, ndërsa tjetri është liruar.

“Leposaviq 04.06.2023-21:50. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj serb pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë rrahur në mes vete. Dy të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje kurse i dyshuari tjetër lirohet “, thuhet në njoftimin e PK’së/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë