Loading…
U shpenzohet shpejt bateria në telefon? Shihni mos e kanë fajin këto aplikacione!
  • 07/08/2018 | 14:48

U shpenzohet shpejt bateria në telefon? Shihni mos e kanë fajin këto aplikacione!

Bateria në telefonin tuaj të mençur zbrazet më shpejt se rëndom. Ndoshta e kanë fajin ndonjëri nga këto aplikacione…


Snapchat

Snapchat e ngarkon baterinë tuaj, por ka zgjidhje si të zbutet ky problem. Në settings kyçeni opsionin Travel dhe çkyçeni opsionin e përcjelljes së lokacionit.

Tinder

Tinder po ashtu e përcjell lokacionin tuaj dhe i freskon të dhënat. Çkyçeni freskuesin e të dhënave në prapavijë, çkyçini njoftimet dhe përdoreni Tinderin nëpërmjet web browserit.

Aplikacionet me lajme

Aplikacionet me lajmë janë në kontakt të përhershëm me serwerët e web-it dhe e ngarkojnë baterinë. Faqet me lajme përcillini në internet me kërkues dhe përcillini njoftimet e tyre në Facebook apo Twitter.

Microsoft Outlook

Ky aplikacion vazhdimisht e verifikon postën e re, kështu që më mirë në mënyrëmanuale shihni mos u ka arritur ndonjë e-mail i ri apo përdoreni ndonjë aplikacion tjetër.

Facebook e Messenger

Aplikacionet e Facebook-ut “i hanë” bateritë, kështu do të ishte e mençur që t’i zëvendësoni me versionet më të thjeshta si Facebook Lite apo Messenger Lite apo, si në rastin e aplikacionit me lajme, shikojini në browser./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë