Loading…

U zbulohen bisedat: Policia arreston 5 persona në Prizren që shitnin diploma të shkollës së mesme

  • 14/10/2019 | 22:33

U zbulohen bisedat: Policia arreston 5 persona në Prizren që shitnin diploma të shkollës së mesme

Pesë persona në Prizren janë arrestuar, si të dyshuar për shit-blerje të diplomave dhe çertifikatave të ndryshmë, transmeton Gazeta Metro.


Dy persona po bënin Pazar diplomën e shkollës së mesme, e kjo është vetëm një nga dëshmitë e mbledhura për 5 muaj nga Prokuroria Themelore në Prizren.

Pas një hetimi të gjerë, u arrestuan 5 persona për shit-blerje të diplomave të shkollës së mesme dhe përfundimin e kurseve të ndryshme.

Dhe tre të tjerë janë arrestuar në shtëpitë dhe lokacionet e tyre.

Në bashkëpunim me prokurorin, është zbuluar se bëhej fjalë për një grup personash jozyrtarë, që falsifikonin diploma e çertifikata./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë