Loading…

Udhëheqësit e policisë në veri, suspendohen për Gjuriqin

  • 15/12/2016 | 18:34

Udhëheqësit e policisë në veri, suspendohen për Gjuriqin

Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, majori Goran Zhivkoviq dhe shefi i operativës, kapiteni Milija Millosheviq, janë suspenduar nga puna për 48 orë, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.


Sipas këtyre burimeve, shkak i suspendimit të tyre ka qenë vizita e drejtorit së Zyrës për Kosovën pranë qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq.

Ksp ka tentuar të kontaktojë Inspektoratin Policor, për të marrë një njoftim zyrtar, por një gjë ë tillë ka qenë e pamundur.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë