Loading…

Udhëtoi 3 vjet nëpër botë për të fotografuar diellin

  • 05/12/2016 | 18:29

Udhëtoi 3 vjet nëpër botë për të fotografuar diellin

Dielli sjellë buzëqeshje në fytyrat e miliona njerëzve nëpër botë, ai mban planetin tonë të ngrohtë dhe i bënë shpirtrat tanë të lulëzojnë saherë që e shohim atë.

Dielli frymëzon secilin nga ne në mënyrë të veçantë. Disa e ndjejnë atë duke u ngrohur nga rrezet e tij, disa të tjerë motivohen për të punuar e të tjerë frymëzohen në aspektin aristik transmetron gazetametro.net.

Fotografi francez Julien Grondin i njohur si Beboy, i motivuar nga dielli për të shkrepur fotografi të tij në çastin e duhur ka udhëtuar 3 vjet nëpër botë, duke marrë fotografi nga pikëpamjet më befasuese dhe spektakulare të qyteteve dhe peizazheve të ndriquara nga dielli.

Provence, Francë
ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-01

Bangkok, Tailand
1284155-880-1460538937-2

Arizona, ShBA
1283905-880-1460538937-3

Plitvice Lakes,Kroaci
1283705-880-1460538937-4-1

Paris, Francë1283405-880-1460538937-5

Meteora, Greqi
1283355-880-1460538937-6

Islandë
1283255-880-1460538937-7

Romë, Itali
1283755-880-1460538937-7a

Paris, Francë
1283505-880-1460538937-9

Hong Kong, Kinë
1283655-880-1460538937-10

Yosemite, ShBA
1283805-880-1460538937-11

Shanghai, Kinë
1283955-880-1460538937-13

Australi
1284055-880-1460538937-14

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë