Loading…

UEFA i largon shishet me birrë nga konferenca nëse paraqitet një lojtar mysliman

  • 25/06/2021 | 11:01

UEFA i largon shishet me birrë nga konferenca nëse paraqitet një lojtar mysliman

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA ka marr një vendim interesant në lidhje me shishet e birrës ‘Heineken’ që reklamohen në konferencë për shtyp.


Largimi i Coca Colas nga Cristiano Ronaldo dhe shishja e birrës nga Paul Pogba e kanë karakterizuar Kampionatin Europian EURO20.

Sipas mediave të huaja, UEFA tani ka marrë vendim që shishet e birrës ‘Heineken’ të mos i shfaqë kur në konferencë paraqiten lojtarët që i përkasin fesë myslimane.

Para disa dite, UEFA vendosi po ashtu që nëse lojtarët largojnë shishet e Coca Colas nga tavolina do të gjobiten me të holla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë