Loading…

UEFA merr vendim ndaj Juventusit, Barcelonës dhe Realit për rastin e Superligës

  • 09/06/2021 | 18:35

UEFA merr vendim ndaj Juventusit, Barcelonës dhe Realit për rastin e Superligës

UEFA ka pezulluar hetimet ndaj klubeve të projektit të Superligës.


Barcelona, Juventsi dhe Real Madridi mbeten ende pjesë e Superligës Evropiane dhe kanë deklaruar se do të luftojnë me çdo mjet të mundshëm, pasi sipas tyre nuk është thyer asnjë ligj me veprimin e tyre.

Ata do të përballeshin me pasoja potencialisht dënuese nga UEFA, duke përfshirë gjoba të rënda dhe madje edhe përjashtime nga Champions League.

Për të përmirësuar gjërat për ta, Gjykata e Madridit vendosi që ta dërgojë çështjen e Superligës në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë