Loading…

UEFA s’dëshiron ta komentojë dënimin me 9 muaj burg të Kryetarit të FFK’së Ademi

  • 12/07/2019 | 12:28

UEFA s’dëshiron ta komentojë dënimin me 9 muaj burg të Kryetarit të FFK’së Ademi

UEFA ka dalur me qëndrim për çështjen e dënimit me burg të Kryetarit të FFK-së së Kosovës, dhe në bazë të asaj që ka thënë shihet qartë se nuk dëshirojnë ta komentojnë vendimin e Gjykatës, pasiqë ai është ende në Apel, trasnmeton Gazeta Metro.


Në një prononcim për Gaztën Olle rreth pyetjes se si se si mund të ndikojë dënimi i Ademit në marrdhëniet legale UEFA-FFK, zyra për media shkroi se nuk dëshiron të komentojë gjersa të përfundojë edhe apelimi i vendimit të dënimit me burg.

“UEFA nuk ka koment pasi vendimi është subjekt i apelit dhe kësisojë nuk është final”, thuhet në përgjigjen zyrtare të UEFA’së.

Ndryshe, Ademi u dënua për akuzën e detyrimit, akuzë të cilën ai nuk e pranon. Për këtë ka deklaruar se lëndën do ta dërgojë në apel.

Kujtojmë, që Apelit i duket kohë deri në disa javë deri sa të marr përgjigjen e gjykatës prej nga pastaj gjykimi merr fitim fuqiplotë../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë