Loading…

Ukraina aplikon zyrtarisht për anëtarësim në NATO

  • 30/09/2022 | 16:52

Ukraina aplikon zyrtarisht për anëtarësim në NATO

Ukraina ka aplikuar zyrtarisht për anëtarësim në Aleancën e NATO’s, raporton The Kyiv Independent.


Zelensky kishte thënë se vendi i tij kishte humbur tashmë shumë njerëz dhe se Ukraina duhet të arrijë kontrollin e plotë në të gjithë territorin.

Zelensky thoshte gjithashtu se aleanca ushtarake e NATO-s duhet ta ftojë Ukrainën të anëtarësohet nëse dëshiron, duke shtuar se “nuk ka nevojë të humbim kohë në diskutimin e pranimit të saj”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë