Loading…

Ukraina arreston 400 bashkëpunëtorë të dyshuar rusë

  • 09/08/2022 | 09:28

Ukraina arreston 400 bashkëpunëtorë të dyshuar rusë

Disa qindra njerëz u arrestuan në rajonin Mykolaiv të Ukrainës jugore, të dyshuar për bashkëpunim me forcat ruse.


Kështu bëri të ditur Dmytro Marchenko, Gjeneral Major i Forcave të Armatosura të Ukrainës, shkruan Sky News.

“U gjetën prova mbështetëse që vërtetonin se çdo i arrestuar u dha informacion të vlefshëm”, u shpreh ai.

Arrestimet u kryen nga ora 23:00 të 5 gushtit deri në orën 5 të mëngjesit të 8 gushtit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë