Loading…

Ukraina është fituese e Eurovision 2022

  • 15/05/2022 | 01:01

Ukraina është fituese e Eurovision 2022

Sapo është mbyllur procesi i votimit edhe nga publiku në Eurovision dhe fituesi është Ukraina, shkruan Gazeta Metro.


Me gjithsej 631 pikë, Ukraina e fiton këtë edicion të Eurovision Song Contest 2022.

Pas votës së jurisë, në vendin e parë ishte Mbretëria e Bashkuar me 283 pikë, mirëpo vota e publikut e përmbysi rezultatin.

Kjo është hera e tretë që Ukraina e fiton Eurovision, pas fitoreve në vitin 2004 dhe 2016./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë