Loading…

Ukrainasit zbulojnë një dhomë torturash në një fshat të Kharkiv

  • 03/10/2022 | 16:21

Ukrainasit zbulojnë një dhomë torturash në një fshat të Kharkiv

Një tjetër dhomë torturash, e cila ndodhej në një bodrum është zbuluar nga policia ukrainase në fshatin Pisky-Radkivskyi në Kharkiv, të çliruar  tashmë nga forcat ukrainase.


Pushtuesit i mbanin banorët vendas në kushte çnjerëzore.

Në dhomën e torturave, rusët kanë rrahur dhe keqtrajtuar ukrainasit.

“Pushtuesit rusë lanë pas shtëpi të grabitura dhe rrënoja,  një shenjë dalluese e “paqes ruse”. Dhe në shtëpitë ku ata jetonin, në dyert ishte e shënuar shkronja ‘Z’ ”, tha në një deklaratë policia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë