Loading…

Ukrainë – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

  • 17/06/2021 | 11:51

Ukrainë – Maqedoni e Veriut, formacionet e mundshme

Sot përballen Ukraina dhe Maqedonia e Veriut.


Kombëtarja e Ukrainsës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut do të përballen sot nga ora 15:00.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Grupit C të “Euro 2020”, ku bëjnë pjesë edhe Holanda dhe Austria.

Të dyja këto Kombëtare e nisën me humbje Kampionatin Evropian, Ukraina u mposhtë nga Holanda 3-2, ndërsa Maqedonia u mund nga Austria 3-1.

Pra, të dyja skuadrat synojnë fitoren sot që të mbesin në garë për kualifikim në fazën tjetër.

Formacioni i mundshëm i Ukrainës:

Karavayev, Zabarnyi, Matviyenko, Mykolenko; Malinovskyi, Sydorchuk, Zinchenko; Yarmolenko, Yaremchuk, Tsygankov

Formacioni i mundshëm i Maqedonisë së Veriut:

S.Ristevski, Velkovski, Musliu; Nikolov, Bardhi, Ademi, Elmas, Alioski; Pandev, Trajkovski.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë