Loading…

Ulen çmimet e naftës në Kosovë për shkak të koronavirusit

  • 11/03/2020 | 21:35

Ulen çmimet e naftës në Kosovë për shkak të koronavirusit

Çmimet e derivateve të naftës janë më të lira ditëve të fundit në Kosovë.

Së paku 4 cent, është më lirë është një litër derivat, krahasuar me një javë më parë.

Naftëtarët, thonë se kjo nuk lidhet me përhapjen e koronavirusit në botë, por zhvillimet në Berza.

Megjithatë, një ekonomist thotë se çmimet e naftës lidhen pikërisht më përhapjen e COVID-19, njofton Klan Kosova.

Sipas Muhamet Sadikut, ekonomia do të pësojë dëme të mëdha në qoftë situata me virusin nuk përmirësohet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë