Loading…

‘Unë jam Zlatan’: Aktori kosovar fiton çmimin e parë në festivalin vjetor të filmit në Suedi

  • 24/01/2023 | 13:32

‘Unë jam Zlatan’: Aktori kosovar fiton çmimin e parë në festivalin vjetor të filmit në Suedi

Aktori me origjinë nga Kosova, Granit Rushiti ka fituar çmimin e parë në festivalin vjetor të filmit për vitin 2022 me rolin kryesor në filmin ‘Unë jam Zlatan’, transmeton Gazeta Metro.


Këtë e ka bërë të ditur ambasadorja e Kosovës në Suedi, Shkëndije Geci-Sherifi përmes një postimi në Facebook.

Ajo ka thënë se aktori kosovar ka fituar çmimin e parë mes shumë aktorësh suedezë dhe ndërkombëtarë.

”Guldbaggen është çmim suedez i filmit i cili ndahet çdo vit në Gala Guldbagge nga Instituti Suedez i Filmit “për kontributet e jashtëzakonshme në filmin suedez gjatë vitit të kaluar”. Kudos Granit Rushiti,” ka shkruar ajo.

Filmi në fjalë është i bazuar në karrierën e sulmuesit të Milan, Zlatan Ibrahimovic, ku Rushiti luan rolin kryesor atë të reprezentuesit suedez. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë