Loading…

Universitetet më të mira të teknologjisë në Evropë

  • 30/01/2017 | 19:22

Universitetet më të mira të teknologjisë në Evropë

Studimi është shumë i rëndësishëm për të gjithë, prandaj ka shumë rëndësi se ku zgjedhni të studioni.


Në kohën tonë vrullin më të madh e ka teknologjia, e cila dita ditës po vjen me prurje të reja dhe shumë efikase në jetën tonë. Sidomos, të rinjt janë shumë të interesuar të studiojnë teknologjinë.

Gazetametro.net sjellë për ju disa nga universitetet më të mira në Evropë për teknologji që ia vlen të studiosh atje.

1.Humboldt-Universteti i Berlinit

csm_referenz_brandschutz_unibiblio_berlin_1_d5b9f4b8acHumboldt-Universitätzu nëBerlin është më i miri për të studiuar informatikë në Gjermani.

2. Universiteti ” Ecole Normale Supérieure”

83431747_o
Është universiteti më i mirë për të studiuar informatikë në Francë. Është një institucion i arsimit të lartë jashtë kuadrit të sistemit universitar publik – u konceptua gjatë Revolucionit Fracez

3.Politekniku i Zyrihut

u2_atenei
Është universiteti më i mirë për informatikë në Zvicër dhe në Evropën kontinentale. Këtu ka studiuar fizikani teoricien Albert Einstein.

4.Universiteti i Milanos

salone_vol2_03outniv

Politekniku i Milanos është i pari në klasifikimin evropian në fushën elektronike. I themeluar më 1954 është institucioni i lartë arsimor më i mirë për informatikë në Itali.

5. Universiteti i Mynihut në Bayern

technical-university-of-munich

Është një nga universitet më të vjetra të Gjermanisë dhe është klasifikuar në vendin e 20° në Evropë për informatikë. Disa nga të diplomuarit janë punësuar në selinë qendrore zvicerane të Google.

6. Universiteti “KU Leuven”

oudemarkt-fullwidth_680_340_s_c1_c_c

Ky universitet është në Belgjikë. Këtu do të jeni të sigurtë se do të përjetoni një eksperiencë formuese unike dhe vërtetë tërësore. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë