Loading…

UP’ja ua ndërpret kontratat 15 profesorëve

  • Nga

  • 02/02/2017 | 14:01

UP’ja ua ndërpret kontratat 15 profesorëve

Menaxhmenti i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka marrë vendimin që 15 profesorëve t’u ndërprehet marrëdhënia e punës me këtë Universitet.


Krejt kjo siç potencoj menaxhmenti i UP’së për Gazetën Metro, po bëhet për shkak që personat e njëjtë kanë dhe nga një marrëdhënie tjetër të rregullt të dytë pune.

“Ka profesorë që nuk është në Kosovë hiq.. ose profesorë që gjatë një viti ka qenë vetëm një herë ose dy herë në klasa. E përkundër kësaj ka marrë 12 rroga”, tha një burim për Gazetën Metro.

15 profesorët ligjërojnë në degë të ndryshme të Universitetit.

Gazeta Metro mëson po ashtu se menaxhmenti i UP-së, po verifikon edhe 20 raste të tjera që dyshohen të kenë nga dy marrëdhënie të rregullta pune./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë