Loading…

URA e Abazovic rreshtohet pas kandidatit pro-serb për president të Mali të Zi, siç pritej

  • 23/03/2023 | 20:45

URA e Abazovic rreshtohet pas kandidatit pro-serb për president të Mali të Zi, siç pritej

Lëvizja Qytetare URA në Mal të Zi ka mbështetur sot zyrtarisht kandidatin për president të Malit të Zi, nga radhët e Lëvizjes ‘Evropa Tash’ Jakov Milatovic, siç bëri edhe partia pro-serbe e pro-ruse Fronti Demokratik poashtu të enjten, transmeton Gazeta Metro.


Siç ka njoftuar vet URA pas një takimi të enjten me përfaqësuesit e kësaj lëvizje janë pajtuar që Jakov Milatovic ka mbështetjen e tyre në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale me 2 prill.

Në takim ishin prezent zyrtarët e URA Milos Konatar, Goran Djurovic, Zoran Mikic dhe Mileta Radovanic që i ka lënë në dispozicion strukturën e partisë politike për fitore në zgjedhje.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Građanski pokret URA (@pokretura)

Sipas komunikatës së URA këtë po e bëjnë për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar në Mal të Zi./gazetametro.net

S’ka paqartësi më: Pro-serbët e pro-rusët rreshtohen zyrtarisht me Jakov Milatovic kundër Milo Djukanovic

Mali i Zi në udhëkryq: Milatovic është krijesë e laboratorëve të Kishës Ortodokse Serbe dhe agjencive serbe e ruse të sigurimit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë