Loading…

Ura misterioze në Japoni (Foto/Video)

  • 09/03/2017 | 10:13

Ura misterioze në Japoni (Foto/Video)

Nëse ndonjëherë keni dashur të keni eksperiencë të hatashme se si është të voziteni në pistën e rollerave dhe të jeni të ulur në veturën tuaj, atëherë duhet të shkoni në Eshima Ohashi në Japoni!


Edhe pse ura nuk i ka të gjitha efektet e pistës së rollerave, ajo mund të i frikësojë edhe vozitësit më të mirë.

Ura Eshima Ohashi e cila i lidh qytetet Matsue dhe Sakaiminato është e gjatë 1.7 kilometra dhe e gjërë 11.3 metra.
1935805-steep-rollercoaster-bridge-eshima-ohashi-japan-6-650-5502767d0a-1484650699

Është ura e tretë e ngurtë, më e madhja në botë
1935705-steep-rollercoaster-bridge-eshima-ohashi-japan-42-650-109995d472-1484650699

Nga larg duket e paarritshme!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë