Loading…

Ura që e vuri në lajthitje Milaim Zekën, nuk ndodhet në Kosovë |FOTO

  • 04/09/2018 | 15:36

Ura që e vuri në lajthitje Milaim Zekën, nuk ndodhet në Kosovë |FOTO

Një fotografi e cila kishte pushtuar internetin kohë më parë, tregon këmbëzën e një ure në autostradën Coruna në Spanjë, e cila nga shumë njerëz është cilësuar si “dështim inxhinierik”, dhe ashtu duket.


“Këmba” e cila supozohet të jetë në mes të rrugës, në fotografi shihet duke anuar në anën e djathtë, e për këtë, plot komentues e kishin parë si mjaft të rrezikshme.

Më të parë një fotografi të tillë të postuar në rrjetin social Twitter nga një përdorues, “Ministria de Fomento” apo Ministria e Promovimit në Spanjë, e kishte arsyetuar këtë veprim të inxhinierëve duke thënë se ajo ishte bërë qëllimisht.

Në një përgjigjje drejtuar personit që kishte postuar fotografinë e urës, Ministria e Promovimit shkruan:

“Qasja e autostradës AC-14 në A Coruna është ndërtuar me pritje të një zgjerimi me një korsi të tretë. Për këtë arsye, harkat e shtyllave janë ngritur në atë mënyrë që do të lejonte akomodimin e trarëve të ardhshëm të korsive të shtuara. Në këtë mënyrë zvogëlohen shpenzimet dhe kompleksiteti i punimeve të shtimit të korsive.”

Ishte Milaim Zeka ai që ra në lajthitje të kësaj fotografie, mirëpo fotografinë e kishte fshirë menjëherë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë