Loading…
Uragani Florence mbërrin në Amerikë, bëhet thirrja e fundit për evakuim |VIDEO
  • 13/09/2018 | 11:00

Uragani Florence mbërrin në Amerikë, bëhet thirrja e fundit për evakuim |VIDEO

Uragani Florence është duke u afruar çdo minutë e më shumë afër Karolinës Veriore, ndonëse me një shpejtësi më të ulët, era mund të jetë katastrofike për miliona njerëz, transmeton gazetametro.net.


Florence, tani është uragan i kateogrisë 2, dhe është një kërcënim për zonat nga Georgia deri në Viginia

Deri më tani është thënë që ky do të jetë uragani më shkatrrimtar për Amerikën.

Madje, edhe presidenti Trump ka bërë thirrje për evakuim të menjëhershëm.

‘Largohuni, mos luani, është stuhi e madhe, ndoshta më e madhja që keni parë, dhe sasi e jashtëzakonshme uji’, ka thënë ai.

Gjatë ditës së sotme është më i ulët, por uragani pritet që të zbarkojë në tokë gjatë së premtës me erëra prej 215 kilometrash në orë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë