Loading…
Uragani më i fuqishëm i shekullit pritet të godasë sonte Amerikën
  • 10/10/2018 | 16:41

Uragani më i fuqishëm i shekullit pritet të godasë sonte Amerikën

Uragani Michael i cili po konsiderohet i kategorisë 4 do të godasë Florida’n me erëra të forta deri në 145mph.


Zyrtarët kanë thënë se stuhia do të jetë njëra prej më të fuqishmeve në historinë njerëzore, transmeton gazetametro.net.

Kjo stuhi pritet të shkaktojë viktima dhe dëme, dhe për këtë arsye 375.00 persona janë urdhëruar që të evakuohen menjëherë.

Erërat pritet që të shoqërohen edhe me shi që mund të jetë kërcënues për jetën e njeriut.

‘Uragani Michael pritet të jetë më i fuqishmi që do ta godasë Florida’n në këtë shekull’, ka thënë Rick Scott, zyrtarë i qeverisë.

Ndryshe, Amerika gjatë muajit të kaluar u godit edhe nga uragani Florence i cili shkaktoi disa viktima dhe shumë dëme materiale./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë