Loading…

Uran Ismaili: Do t’i riciklojmë mbeturinat dhe Prishtina do të jetë e pastër

  • 25/09/2021 | 19:47

Uran Ismaili: Do t’i riciklojmë mbeturinat dhe Prishtina do të jetë e pastër

Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili, përmes një video ka treguar se në planin e tij për një Prishtinë të pastër është edhe riciklimi i mbeturinave.


“Prishtina do të jetë e pastër kur të fillojmë me riciklimin e mbeturinave. Në Evropë, vetëm 10% e mbeturinave të shkojnë në deponi, pjesa tjetër riciklohet.”, ka thënë Ismaili.

Për këtë arsye, ai treguar se edhe në planin e tij për Prishtinën, riciklimi i mbeturinave është prioritet.

“Unë e kam një plan konkret se çka duhet bërë e qysh duhet të bëhet kjo, që Prishtina të jetë plotësisht e pastër dhe të riciklojë mbeturinat shtëpiake, të bizneseve dhe ato të vëllimshme.”, ka thënë ai.

Sipas tij, ky projekt do të përfundoj deri në qershor 2024.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë