Loading…

Urim i veçantë nga baristi i famshëm (Foto)

  • 28/11/2016 | 11:41

Urim i veçantë nga baristi i famshëm (Foto)

Baristi shqiptari me nam botëror, Dritan Alsela ka uruar bashkëkombasit e tij në një menyrë të veqantë. Dritani ka vendosur flamurin shqiptar mbi një makiato të krijuar nga vetë ai.

makiato-flamur

Shqiptari që jeton në Duseldorf të Gjermanis, Dritan Alsela, është i njohur jo vëtem në qytetin e tij ku jeton dhe punon, por në të gjithë botën për shërbimin dhe përgaditjen e llojeve të ndryshme të makiatove.

Dritani së fudni ka fituar edhe një çmim ndërkombëtar për kontributin e tij në kafe nga Simpoziumi Evropian i Kafës në Budapest. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë