Loading…

Urime dhe përshëndetje: Krasniqi uron bashkimin familjar të Bislimit me nipin

  • 17/06/2021 | 12:33

Urime dhe përshëndetje: Krasniqi uron bashkimin familjar të Bislimit me nipin

Memli Krasniqi i PDK’së sot në seancën e Kuvendit ka thënë se atë që kanë kritiku Vetëvendosja si opozitar, sot po e bëjnë.


Duke folur për anëtarësimin në ENQA, tha se po kërkojnë që opozita të mos ua kontestojë përjashtimin e Kosovës nga aty.

‘’Nuk kemi asnjë prej NEsh si grup i PDK tElashe personale me njerëzit sa i përket kredibilitetit personal. Sefë Bytyqi është më i mire prej krejt anëtarëve tjerë që e keni pru aty. Problemi është që e keni sjell në mënyrë të parregullt sepse s’ka qenë në listën e paramenduar. Ka të bëjë me tendecën për me instalu nepotizimin. AsgJë s’kemi kundër njerezve që janë marrë me këtë çështje. Ju keni anëtarë që janë në Shoqëri Civile, por me dy këmbë në Vetëvendosje. Mos me i shti nipat e mbeat në staf të parë. Leni për dasma qysh ju thojke kryeministri sepse emergjenca nuk është vërtetë si arsye themelore sepse sikur të ishte kjo’’, tha ai.

Tutje Krasniqi përmendi rastin e Besnik Bislmimit dhe nipit të tij Gëzim Tosunit.

‘Ju jeni në atë stuhinë e shkarkimeve të bordeve dhe ngarkimit të nerëzve tanë, port ë paktën respektoni procedurat. S është e pamundshme. Shpresoj të paktën që bjen ky emërime dhe takohet mas 50 vjetëve me nipin e vet se bashkimi familjar është i rëndësishëm shpresoj që do ta gjejnë lidhjen familajre që e kanë harru’’.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë