Loading…

Ambasada Amerikane uron Pavarësinë me një video Fantastike

  • 17/02/2017 | 09:50

Ambasada Amerikane uron Pavarësinë me një video Fantastike

Kosova sot shënon 9 Vjetorin e Pavarësisë, dhe Ambasada e shtetit që ka ndihmuar më së shumti për të arritur te 17 shkurti i vitit 2008, ka realizuar një video fantastike për të uruar kosovarët për këtë ditë.


Me këtë rast kanë realizuar një video shumë të bukur, ku testohen njohuritë për Kosovën të stafit të Ambasadës Amerikane, me në krye ambasadorin Grege Delawie, përcjell gazetametro.net.

Fillimisht pyeten se sa yje ka flamuri i Kosovës, që jo të gjithë i dinë. Më pas fjalët shqip që atyre u pëlqejnë më shumë.

Gjithashtu, pyeten nëse e dinë se si bëhet ushqimi tradicional kosovar, flija.

Pyetja e radhës është vendi i tyre i preferuar në Kosovë, e edhe pija e preferuar.

Përgjigjet janë kryesisht Brezovica e Ruogova sa u përket vendeve, ndërsa te pijet dominon makiato kosovare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë