Loading…

Uroi pavarësinë e Kosovës: Serbet i kapen keq Dua Lipës

  • 18/02/2020 | 21:05

Uroi pavarësinë e Kosovës: Serbet i kapen keq Dua Lipës

Dua Lipa, 24 vjeçare, këngëtare britanike me origjinë shqiptare ka uruar Pavarësinë e Kosovës. Kjo lëvizje e saj ka shkaktuar një reagim nga komentuesit serb, kështu e fillon artikullin portali serb Zivot.


Këngëtarja postoi fotografi në profilin e saj në Instagram poshtë të cilit, shkroi: ’12 vjet pavarësi. Ka vetëm një vend, pjesa tjetër është hije’.

Një mesazh i tillë publik, provokoi fansat serb edhe pse e respektojnë dhe e duan muzikën e saj me zemërim u përgjigjën se Kosova është pjesë e Serbisë.

Kosova është Serbi’, ‘Kthimi i saj duhet të jetë në Serbi’, ‘Pse nuk jeton atje’ , ‘Ti je një nacionalise e tillë, ‘Kosova është pjesë e Serbisë’ janë vetëm disa nga komentet për postimin e saj, shkruan tutje Zivot.

 

View this post on Instagram

 

💛12 YEARS INDEPENDENCE 💙 #njikombnjiflamur 👐🏼🇽🇰👐🏼🇽🇰👐🏼

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Një tjetër reagim të komentuesve serb në postimet e Dua Lipës u përmend në këtë artikull. Kur Dua ishte në Kosovë, gjatë festivalit ‘SunnyHill‘ kishte mbajtur flamurin kuq e zi me shqiponjë në duar sipas këtij portali edhe kjo gjë i ka zëmëruar fansat e Duas edhe  më shumë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë