Loading…

USAID: Bizneset në Kosovë po drejtojnë një industri të re të enërgjisë diellore

  • 08/06/2021 | 20:51

USAID: Bizneset në Kosovë po drejtojnë një industri të re të enërgjisë diellore

USAID Kosovo përmes një shkrimi në rrjtete sociale, ka thënë se bizneset në Kosovë po drejtojnë një industri të re të enërgjisë diellore, shkruan Gazeta Metro.


Në këtë shkrim të thuhet se USAID po i mbështet këto zhvillime të industrisë diellore.

“Bizneset e Kosovës po drejtojnë një industri të re, në zhvillim, në Kosovë – energjinë diellore. USAID po mbështet këto zhvillime dhe zgjerimin e industrisë diellore përmes veprimtarisë së saj të Sigurisë së Energjisë në Furnizim të Kosovës”, thuhet në shkrimin e publikuar nga USAID Kosovo.

./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë