Loading…

Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni në darkë

  • 28/01/2023 | 22:07

Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni në darkë

Kombinimi i duhur i ushqimeve si dhe orari kur i konsumoni ato do ju bëjë që të përftoni një darkë të shëndetshme dhe të shijshme.


Ja cilat janë kombinimet perfekte për një darkë të shijshme që nuk na shton kile:

1. Vezë + spinaq + fasule

2. Fasule të zeza+ brokoli+ oriz kaf

3. Waffle + gjalp kikiriku + blueberries

4. Peshk + karota + bizele

5. Domate + borzilok + mocarela

6. Lakër e bardhe + avokado + fileto pule

Është e rëndësishme që darka të konsumohet përpara orës 20:00 në mënyrë që organizmi të ketë kohën e mjaftueshme për të kryer procesin e tretjes.

Kombinimet e sipërpërmendura përveçse janë tepër të shijshme, janë edhe të shëndetshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë