Loading…

Ushqimi pa të cilin Mbretëresha nuk udhëton askund (Foto)

  • 05/04/2017 | 15:49

Ushqimi pa të cilin Mbretëresha nuk udhëton askund (Foto)

Mbretëresha Elizabet vepron si ajo don. Kjo është arsyeja pse ajo gjithmonë ka një pjesë tortë të saj të preferuar aty pranë. Një tortë çokollatë. Sa herë që ajo udhëton, qoftë tren, apo aeroplan ka gjithmonë një në dorë, përcjellë gazetametro.net.
the-one-food-item-the-queen-never-travels-without

Tortë së bashku me kuletën e saj të zezë, janë dy gjërat që ajo kurrë nuk i lë në në pallat. Adhurimi është zbuluar nga ish – kuzhinieri mbretëror Darren McGrady. Ai ka gatuar për familjen mbretërore për 15 vjet, dhe këtë e zbuloi në një intervistë.

the-queen-duke-of-edinburgh-re-open-the-national-army-museum

Darren gjithashtu tha se kohët e fundit Mbretëresha nuk është një adhuruese e madhe e patates, makaronave dhe hudhrave. Shkelqësia e saj kërkon një kuzhinier të mirë, ta shoqërojë atë në udhëtimet e gjata./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë