Loading…

Ushtarak amerikan dhe kanadez përcjellin nga afër situatën në Jarinjë dhe Bernjak

  • 27/09/2021 | 17:00

Ushtarak amerikan dhe kanadez përcjellin nga afër situatën në Jarinjë dhe Bernjak

Pas situatës së tensionuar në veri të Kosovë, ushtarak amerikane dhe kanadez kanë vizituar dy vendkalimet kufitare, atë Jarinjës dhe Bernjakut, përcjellë Gazeta Metro.


Ambasada Amerikane në Beograd, ka njoftuar se ushtarak nga zyra e e atasheut të mbrojtjes amerikane dhe kanadeze vizituan sot pikat e kufitare në Jarinjë dhe Bernjak.

Ndërsa kanë vlerësuar praninë e KFOR’it, si një një faktor stabilizues në këto pika kufitare.

“Zyrat e atasheut të mbrojtjes amerikane dhe kanadeze vizituan sot kalimet në Jarinje dhe Brnjacka për të kuptuar më mirë situatën. Ata ishin të kënaqur që vunë re se KFOR’i ishte në vend si një faktor stabilizues”., thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane në Serbi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë