Loading…

Ushtaraku amerikan uron shokët e tij në Kosovë për Ditën e Flamurit

  • 28/11/2022 | 11:40

Ushtaraku amerikan uron shokët e tij në Kosovë për Ditën e Flamurit

Sot, shumë figura të njohura të politikës, artit dhe fushave të tjera kanë uruar shqiptarët në rastin e Pavarësisë së Shqipërisë. Një urim të veçantë ka bërë edhe një nga personat e fushës ushtarake, amerikani Cory Van Sloten, shkruan Gazeta Metro.


Ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook uroi shokët e tij shqiptarë.

“Urime dita e flamurit të gjithë shokëve të mi në Kosovë”, shkroi ai.

Van Stolen ka shërbyer në kuadër të ushtrisë amerikane në kampin “Boondsteel” në Kosovë gjatë vitit 2021. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë