Loading…

Ushtarët amerikanë zbarkojnë në Tiranë, ambasada e SHBA jep detaje

  • 16/05/2021 | 16:08

Ushtarët amerikanë zbarkojnë në Tiranë, ambasada e SHBA jep detaje

Rreth 200 trupa të ushtrisë amerikane do të mbërrijnë pas pak në Rinas. Lajmi është konfirmuar edhe nga ambasada e SHBA me anë të një statusi në rrjetet sociale.


“Përfaqësues të medias janë mbledhur në aeroportin e Rinasit në pritje të mbërritjes së trupave nga Skuadra e 53-të Luftarake e Brigadës së Këmbësorisë së Ushtrisë Amerikane në Shqipëri”, shkruan ambasada.

Skuadra e 53-të Luftarake e Brigadës së Këmbësorisë është njësia më e madhe e Gardës Kombëtare në shtetin e Florida. Mësohet se ata do të bashkohen në stërvitjen ushtarake “Defender Europe 21”, e cila po zhvillohet në Shqipëri.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë