Loading…

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Kentakit përgatiten për t’u vendosur në Kosovë

  • 04/01/2022 | 15:59

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Kentakit përgatiten për t’u vendosur në Kosovë

Njëzetë policë ushtarakë me Gardën Kombëtare të Kentakit po përgatiten të vendosen në Kosovë për një mision një-vjeçar.


Me anë të një deklarate nga Garda Kombëtare atje thuhet se ushtarët me bazë në Murray pritet të vendosen në Kosovë të mërkurën.

Ushtarët janë trajnuar për mbrojtjen e forcës, anti-terrorizmin, sigurinë e zonës dhe operacionet e inteligjencës policore.

Në deklaratë thuhet se ata do të ofrojnë mbështetje për oficerët ndërlidhës të policisë ushtarake si pjesë e Operacionit Joint Guardian.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë