Loading…

Ushtarët serbë foto me ushtarët amerikanë të KFOR’it

  • 25/01/2017 | 21:42

Ushtarët serbë foto me ushtarët amerikanë të KFOR’it

Ushtria Amerikane para rreth dy dekadave ka bombarduar Ushtrinë e Serbisë, por këta të fundit, tani duket të mos e kenë problem të bëjnë foto me ushtarët amerikanë të KFOR-it. 


Mediat serbe kanë publikuar një foto të tillë për të cilën thuhet se është shkrepur më 16 dhjetor të vitit të kaluar.

Gazeta serbe ‘Informer’, e cila ka publikuar foton shkruan se ajo është realizuar brenda territorit të Kosovës, dhe mundohet ta prezantojë si lajm, se kinse Ushtria e Serbisë ka hyrë në veri të Kosovës, përcjell gazetametro.net.

Ndërsa sipas KFOR’it bëhet fjalë për “patrullim rutinorë” në bazë të rezolutës 1244. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë