Loading…

Ushtari i FSK’së rrahë gruan dhe kërcënon policinë

  • 14/05/2022 | 08:34

Ushtari i FSK’së rrahë gruan dhe kërcënon policinë

Një ushtarë i Forcës së Sigurisë së Kosovës nga Drenasi është arrestuar nga organet e rendit, pasi që i njëjti dyshohet se ka sulmuar fizikisht gruan e tij, bëhet e ditur në raportin e fundit të Policisë së Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Viktimës iu është ofruar  trajtim mjekësorë pranë institucioneve shëndetësore.

Ajo është dërguar te familja e prindërve të sajë, ndërsa i dyshuari nuk ka respektuar urdhëratë e organeve të rendit, duke kërcënuar këta të fundit.

Me vendim të prokurorit të rastit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Gllogoc 13.05.2022 – 10:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar (pjesëtar i FSK-së) nën dyshimin se pas një mosmarrëveshje e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij, viktimën femër kosovare. Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor e pas intervistimit ka shkuar tek familja e vajzërisë ndërsa i dyshuari duke mos i respektuar urdhëratë i ka kanosur zyrtarët policorë, me vendim të prokurorit, i njëjti pas intervistimit është dërguar në mbajtje”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë