Loading…

Ushtria izraelite akuzon Hamasin për vrasjen e pengut në Al-Shifa

  • 19/11/2023 | 21:21

Ushtria izraelite akuzon Hamasin për vrasjen e pengut në Al-Shifa

Daniel Hagari, zëdhënësi i ushtrisë izraelite, përfundoi konferencën e tij duke akuzuar Hamasin për vrasjen e Noa Marciano brenda spitalit al-Shifa, ka raportuar BBC.


IDF konfirmoi vdekjen e nëntetarit 19-vjeçar Noa Marciano javën e kaluar.

Ajo ishte shfaqur në një video të publikuar nga Hamasi, të cilën IDF e quajti “terrorizëm psikologjik”.

Hagari gjithashtu pretendon se Nao “nuk ishte i vetmi peng i marrë në Shifa”, përpara se të shfaqte imazhet e kamerave të sigurisë, të asaj që ai thotë se pengjet detyrohen brenda spitalit (përmendur në postimin tonë të fundit).

Ai përfundon duke thënë: “Të gjithë ata që kujdesen për të ardhmen e njerëzimit duhet të dënojnë Hamasin”./express

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë