Loading…

Ushtria, premtim i rrejshëm elektoral i PDK’së

  • 26/03/2017 | 23:08

Ushtria, premtim i rrejshëm elektoral i PDK’së

Aktivisti i Lëvizjes Vetvendosje, Arbër Zaimi, e ka quajtur ushtrinë si premim elektoral të PDK’së. Sipas tij, kjo është një gënjeshtëer, ashtu siç kanë qenë edhe premtimet e kaluara të bëra nga kjo parti.


Sipas tij, PDK-ja në njërën anë thotë se do bëjë ushtri, në anën tjetër se do bëjë zgjedhje, përcjell gazetametro.net

Ish-lideri i PDK’së, Hashim Thaçi ditë më parë i ka dorëzuar kreut të Kuvendit, Kadri Veseli, projektligjin që do e shndërrojë FSK’në në Ushtri të Kosovës, mirëpo ky projektligj u shoqërua me mjaft zhurmë e mospërkrahje ndërkombëtare, dhe si i tillë ende nuk është proceduar për votim në kuvend. /gazetametro.net

Shikoni publikimin e plotë të Zaimit:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë