Loading…

Ushtria sjell amerikanin Yee në Kosovë: Takim me Veselin (Video)

  • 28/03/2017 | 13:24

Ushtria sjell amerikanin Yee në Kosovë: Takim me Veselin (Video)

Zëvendës-ndihmës Sekretari amerikan për çështje europiane, Hoyt Yee, po qëndron në Kosovë, për të diskutuar me liderët vendor, me fokus temën e transformimit të FSK’së në ushtri. Ai ka zhvilluar një takim me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. 


Ndërsa pas këtij takimi, Hoyt Yee, takohet edhe me zëvendëskryeministrin Stojanovic, ministren për Dialog Edita Tahiri, ministrin Demolli dhe komandantin e FSK’së, Rrahman Rama, dhe përfaqësuesin e Listës “Srpska”.

aa

Në agjendën e Hoyt Yee nuk janë paraparë takime me opozitën e as me Presidentin Hashim Thaçi. Po ashtu, në listën e zyrtarëve që do t’i takojë Yee nuk është as kryeministri Mustafa, i cili sipas një njoftimi të LDK’së ndodhet në Bruksel./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë