Loading…
Vajza 8 vjeçare gjeti një shpatë 1500 vjet të vjetër në ujrat e Suedisë |FOTO
  • 05/10/2018 | 18:19

Vajza 8 vjeçare gjeti një shpatë 1500 vjet të vjetër në ujrat e Suedisë |FOTO

Një vajzë tetë vjeçe gjeti një shpatë 1,500 vjeçare, shkruan gazetametro.net.


Saga Vancek përderisa ndihmoi babin e saj dhe ishte  në një barkë, shkeli në një shpatë të gjatë

85 cmm, në një mbëshjellës të punuar pprej druri dhe lëkure, shkruan gazetametro.net.

Njëri nga zyrtarët e muzeut lokal tha se në shpata të tilla kanë hasur edhe njerëz tjerë që kanë kërkuar pasuri në këtë liqe.

Nga kërkuesit në këtë ujë është gjetur edhe një brosh që datonte para 4 shekujve.

Arkeologët janë vënë në kërkim për të kuptuar se përse gjithë këto pasuri po gjinden në këto ujra./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë