Loading…

Vajza e cila nuk lejohej të hynte në stadium e vë veten në zjarr

  • 11/09/2019 | 09:58

Vajza e cila nuk lejohej të hynte në stadium e vë veten në zjarr

Një tifoze femër iraniane e futbollit, i cili u përpoq të hynte në një stadium e veshur si një mashkull, ka vdekur pasi vuri veten në zjarr, transmeton Gazeta Metro.


Sahar Khodayari, 30 vjeç, u bë e njohur si “vajza blu” në rrjetet sociale për ngjyrat e ekipit të saj të preferuar Esteghlal.Gratë janë të ndaluara të jenë të pranishme në stadiumet e futbollit në Republikën Islamike, megjithëse atyre u lejohet të shikojnë sporte të tjera siç është volejbolli.

Zonja Khodarayi, e cila ishte e veshur me një fije floku blu dhe me pallto të gjatë, pretendoi të ishte një burrë ndërsa u përpoq të hynte në një stadium futbolli në Mars.Ajo kaloi tre netë në burg pasi u ndalua nga policia dhe u lirua më vonë në pritje të një çështje gjyqësore.

E diplomuara për shkenca kompjuterike e vuri veten në zjarr javën e kaluar, pasi  iu tha se mund të shkonte në burg nq qoftëse do provonte prapë të hynte stadium.

Ajo vdiq në një spital të Teheranit të hënën./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë