Loading…
Vajza me emrin më të gjatë në botë, me 1 mijë shkronja
  • 19/01/2019 | 15:05

Vajza me emrin më të gjatë në botë, me 1 mijë shkronja

Kemi dëgjuar për emra të gjatë me mbi 10 shkronja më së shumti, por të kesh një emër me 1mijë shkronja, kjo me të vërtetë është e jashtëzakonshme, trasnmeton Gazeta Metro

Jamie, e thërrasin shkurt është vajza e cila ka një emër me 1 mijë shkronja, kombinim ky i emrave të filmave, shtetetve, veturave, qyteteve, etj.

Ajo mban rekordin Guinnes. Nëna e saj duke mos dashur që vajza të ketë një emër të rëndomtë si të tjerëve ka bërë këtë kombinim interesant, për të cilin është menduar plot gjashtë vjet. Në fakt emri është i pashqiptueshëm, dhe lexohet me shumë vështirësi.

Në videon më poshtë mund të shihni emrin e vërtetë të vajzës që e thërrasin Jamie.

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë