Loading…

Vajza misterioze anglishtfolëse në rrugët e Romës

  • 22/11/2016 | 15:44

Vajza misterioze anglishtfolëse në rrugët e Romës

Misteri që po rethohet me identitetin e vajzës angleze folëse e cila po jeton në rruget e Romës.

Vajza bjonde e cila mendohet të jetë në vitet e fundit si adoleshnte ,ka marrë vëmendjen e disa italianëve për sjelljet e saja të mira dhe pafatësin për të folur italisht.

Njerëzit kanë thënë që ajo refuzon të marrë para dhe përgjigjjet i kthen në anglisht.

Aktivistët e internetit thonë se ajo ka sumë ngjashmëri me disa vajza të zhdukura përfshirë Amanda Adlsi e zhdukur në Michigan 2008, Maria Brigitte Henselemann, e zhdukur në Gjermani më 2008 dhe me Madeleine McCanne zhdukur më 2007.

fotorcreated

Policia e Romës ka thënë se ajo u ka thënë atyre se është 20 vjeçe dhe është nga Britania ,mirëpo kjo ende nuk është konfirmuar pasi që ajo nuk ka dokumente

Maddie tani do të ishte 13 vjeçe, Autoritetet Italine po tentojne ta zbulojnë identitetin e vazjës pa pasaport. Vendasit anë thënë se përgjigjet kur e thërrasim Maria por policia ka thënë se ajo ka dhënë shumë emra të ndryshëm.

Tani më aktivistët e internetit po mundohen ta rikthejnë atë në shtëpi për krishtlindje

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë