Loading…

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi: Flet babai i njërës prej tyre

  • 01/10/2022 | 22:18

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi: Flet babai i njërës prej tyre

Ka një javë që nuk e ka parë vajzën e tij. Salih Berisha e raportoi të bijën E.B si të zhdukur në polici, pasi që ajo doli nga shtëpia me mikene saj L.N. e s’u kthyen më.


Por pas krejt ankthit që Berisha së bashku me familjen e përjetuan, disa orë me parë morën lajmin se e bija e tyre është gjetur.

Edhe pse dy vajzat nga fshati Qyshk e Treboviq, u lajmëruan në polici, ato nuk pranuan të kthehen në shtëpitë e tyre.

Që të dyja po qëndrojnë në strehimore në Pejë.

Por, ani pse vajza nuk iu rikthye, për Berishën mjafton fakti se ajo u gjet e gjallë.

Me këtë rast është interesuar edhe përfaqësuesi i lagjes, ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Veton Berisha.

Berisha thotë se gjatë natës së mbrëmshme kishte arritur ti takojë të dy vajzat në polici.

Në anën tjetër, nga Prokuroria Themelore në Pejë thanë se ende po vazhdojnë hetimet lidhur me këtë rast.

Sipas raportimit në Polici nga të afërmit, vajzat kishin lënë shtëpinë e tyre me 23 shtator në orët e hershme të mëngjesit.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë